Swith to english

 

WydarzeniaŻyczenia Świąteczne

19.12.2013

Wszystkim Przedsiębiorcom, Uczestnikom Projektu Nowy Ekspert oraz naszym Współpracownikom i Przyjaciołom z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, ciepłych i rodzinnych Świąt a w nadchodzącym Nowym Roku pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym...

Spotkanie Ośrodka NE

19.11.2013

W siedzibie Fundacji odbyło się kolejne, szóste spotkanie Ośrodka NE, które poświęcone było zmianom w przepisach dotyczących OZE oraz ochronie cieplnej budynków.

Ogłoszenie - Przeprowadzenie audytu finansowego realizacji projektu

30.10.2013

Ogłoszenie o określeniu ceny oferty za przedmiot zamówienia – Przeprowadzenie audytu finansowego częściowej realizacji projektu (okres audytowany: 1.03.2009 – 31.12.2013).

Spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert w listopadzie!

16.10.2013

Wszystkich uczestników projektu Nowy Ekspert, zapraszamy na kolejne spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert, które odbędzie się 18 listopada br. w siedzibie Fundacji Poszanowania Energii (ul. Świętokrzyska 20, sala 214).

Zakończyliśmy rekrutację do projektu!

21.08.2013

Zakończyliśmy rekrutację do projektu Nowy Ekspert! Usługi świadczone w ramach projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem architektów, projektantów, doradców energetycznych i zarządców nieruchomości. Z projektu skorzysta 284 przedsiębiorców.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Fundacji na Facebooku

24.06.2013

Fundacja Poszanowania Energii ma swój profil na Facebooku. Zapraszamy wszystkich uczestników projektu Nowy Ekspert do zapisania się do grona naszych znajomych.

Dobre praktyki - materiał filmowy

4.06.2013

Jak wiedzę przekazaną w ramach projektu wykorzystał przedsiębiorca z Łodzi? Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym dobrych praktyk firmy Archivigilax.

Spotkanie Ośrodka NE-relacja

25.04.2013

W siedzibie Fundacji Poszanowania Energii odbyło się spotkanie Ośrodka NE, które poświęcone było zasadom korzystania z programu dopłat do kredytów na domy i mieszkania energooszczędne oraz wykorzystania fotowoltaiki.

Dobre praktyki - materiał filmowy z udziałem Pana Mirosława Gurzkowskiego z firmy Pronet

8.04.2013

Co skłoniło Pana Mirosława Gurzkowskiego, właściciela firmy Pronet do wzięcia udziału w projekcie Nowy Ekspert? Czy była to tylko oferowana w ramach programu innowacyjna wiedza? Jakie dodatkowe korzyści dostrzegł Pan Mirosław o tym w materiale filmowym dostępnym na naszym kanale youtube.

Życzenia Wielkanocne

26.03.2013

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym

Konferencja WSED - podsumowanie

19.03.2013

World Sustainable Energy Days to jedna z największych w Europie konferencji poświęcona tematyce efektywności energetycznej, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii oraz zrównoważonej produkcji i zużyciu energii. Jak co roku konferencja odbyła się w Wels w Austrii i trwała od 27 lutego do 1 marca. Wydarzenie przyciągnęło ponad 800 uczestników z 61 krajów.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Fundacji na Facebooku

12.03.2013

Fundacja Poszanowania Energii ma swój profil na Facebooku. Zapraszamy wszystkich uczestników projektu Nowy Ekspert do zapisania się do grona naszych znajomych i "polubienia" naszej strony.

Dobre praktyki firmy Angstrom

27.02.2013

"Pozyskane know-how w projekcie ugruntowało zdobytą wiedzę oraz umożliwiło, w oparciu o paczkę "Ocena stanu ochrony cieplnej budynków", rozszerzyć ofertę świadczonych usług wykorzystując kamerę termowizyjną" - takie między innymi korzyści z udziału w projekcie wymienia pani Wiesława Stempel, właścicielka firmy Angstrom.

Jak wiedzę przekazaną w ramach paczki 7 wykorzystują w swojej pracy architekci?

19.02.2013

Pani Dorota Doliwa-Mikołajska z firmy DDM oraz Pani Ewa Knaflewska właścicielka firmy Archimmo zajmujące się projektowaniem architektonicznym i doradztwem ze względu na zbliżony profil działalności blisko ze sobą współpracują. Postanowiły, że wspólnie wezmą udział w projekcie Nowy Ekspert.

Konferencja World Sustainable Energy Days - podsumowanie projektu Nowy Ekspert

4.02.2013

World Sustainable Energy Days to jedna z największych konferencji poświęcona tematyce efektywności energetycznej, wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii, zrównoważonej produkcji i wykorzystania energii w Europie. W tym roku podczas spotkania zostanie podsumowany projekt Nowy Ekspert!

Dobra praktyka - Certen

30.01.2013

"Kontynuując inwestycję w dalszy rozwój firmy poprzez poszerzenie zakresu świadczonych usług, zdecydowałam się na udział w programie Nowy Ekspert. Dzięki wcześniejszej współpracy z Fundacją decydując się na uczestnictwo w projekcie nie miałam wątpliwości, że poszerzę wiedzę z wybranych dziedzin, co pozwoli mi na zaoferowanie innowacyjnych usług" - tak swoją decyzję o udziale w projekcie Nowy Ekspert argumentowała pani Agnieszka Antoszewska właścicielka firmy Certen.

Jak wiedzę przekazywaną w ramach projektu mogą wykorzystać architekci?

15.01.2013

Pracownia Architektoniczna msdesign zajmuje się między innymi projektami z zakresu nowoczesnych technologii niskoenergochłonny w projektowaniu architektoniczno-budowlanym. Udział w projekcie oraz aktywne uczestnictwo w transferze umożliwił wykonanie kilku bardzo ciekawych zleceń z zakresu energooszczędności w budownictwie.

Czwarte spotkanie Ośrodka

27.12.2012

14 grudnia 2012 r. w siedzibie Fundacji Poszanowania Energii odbyło się spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert.

Spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert

4.12.2012

Wszystkich uczestników projektu zapraszamy na kolejne spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert, które odbędzie się 14 grudnia br. w siedzibie Fundacji Poszanowania Energii (Warszawa, ul. Świętokrzyska 20 sala 214).

Relacja z seminarium Gazety Budowlanej w Warszawie

22.11.2012

20 listopada 2012 roku w Warszawie odbyło się seminarium Architektura i Budownictwo skierowane m.in. do architektów, konstruktorów, projektantów, biur projektowych i inżynierów budownictwa.

Jak można wykorzystać wiedzę pozyskaną w ramach projektu?

19.11.2012

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym przedstawiającym możliwości wykorzystania wiedzy przekazanej w ramach projektu Nowy Ekspert. Uczestnik projektu, przedsiębiorstwo M dla Ciebie, poszerzyło zakres świadczonych usług o ocenę szczelności powietrznej budynków...

Relacja z seminarium mazowieckiego Gazety Budowlanej MILLENNIUM

29.10.2012

W Warszawie odbyło się seminarium Instalacje Sanitarne i Technika Grzewcza organizowane przez Gazetę Budowlaną MILLENNIUM z udziałem Fundacji Poszanowania Energii.

25-27 października 2012 – Targi DOM INTELIGENTNY.PL

8.10.2012

Pierwsze polskie targi DOM INTELIGENTNY.PL oraz wystawa sprzętu audio/video i kina domowego odbędą się już w październiku 2012 na terenie SOHO FACTORY w Warszawie, przy ulicy Mińskiej 25.

Ośrodek Nowy Ekspert - trzecie spotkanie

4.10.2012

Odbyło się kolejne spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert. Rozpoczął kierownik projektu Nowy Ekspert pan Jerzy Bagiński przedstawiając dotychczasowe rezultaty projektu oraz świadczonej usługi transferu know-how.

Mazowieckie seminaria GAZETY BUDOWLANEJ MILLENNIUM

2.10.2012

11 października 2012r. oraz 20 października 2012r. zapraszamy na seminaria skierowane do projektantów instalacji sanitarnych, inżynierów budownictwa, inwestorów instytucjonalnych, architektów i konstruktorów.

Relacja z seminarium łódzkiego Gazety Budowlanej MILLENNIUM

1.10.2012

W Łodzi odbyło się seminarium Instalacje Sanitarne i Technika Grzewcza organizowane przez Gazetę Budowlaną MILLENNIUM z udziałem Fundacji Poszanowania Energii.

Dobre praktyki - materiały filmowe

10.07.2012

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych prezentujących efekty realizacji projektu Nowy Ekspert oraz dobre praktyki w zakresie efektywnego wdrożenia pozyskanego w projekcie know-how w praktyce działalności przedsiębiorców, uczestników projektu, dla których świadczymy proinnowacyjną usługę doradczą.

Dobre praktyki - Marek Cibor

31.05.2012

„Naturalnym następstwem rozwoju mojej firmy było przystąpienie do programu „Nowy Ekspert”. Projekt Nowy Ekspert udostępnia kolejne narzędzia w pracy audytora i doradcy energetycznego i daje tym samym możliwości oferowania nietuzinkowej, szerokiej współpracy z klientem” – zaznacza pan Marek Cibor właściciel „Biura Realizacji Budownictwa i Audytingu Energetycznego.

Dobre praktyki - Termocert

30.04.2012

"Wyraźne zapotrzebowanie na usługi doradcze związane nierozerwanie z badaniami termowizyjnymi oraz koniecznością stałego poszerzania posiadanej wiedzy, skłoniło mnie do zgłoszenia chęci uczestnictwa w programie Nowy Ekspert"- tak powody swojego udziału w projekcie wyjaśnia Wojciech Derwiński właściciel firmy Termocert.

EcoWeek 2012

22.04.2012

Już niebawem w Krakowie odbędzie się EcoWeek - międzynarodowa konferencja z udziałem przedstawicieli słynnych zagranicznych biur architektonicznych, takich jak Marta Pozo, Ulf Meyer, Vasilis Maroulas czy Nicola Delon.

200 przedsiębiorców zdecydowało się na transfer know-how w ramach projektu!

16.04.2012

Już 200 przedsiębiorców zdecydowało się na transfer innowacyjnej wiedzy w ramach projektu. 135 przedsiębiorców - uczestników projektu - otrzymało certyfikat "Transferu know-how", który potwierdza zakończenie transferu i pozyskanie wiedzy. Certyfikat "Projektu Nowy Ekspert" uzyskały 53 firmy.

Życzenia Wielkanocne

4.04.2012

Ciepłych i udanych Świąt Wielkanocnych
oraz wszelkiej pomyślności
i radości w życiu zawodowym i prywatnym
z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Projekt przepisów w sprawie świadect energetycznych

2.04.2012

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej opublikowało do konsultacji społecznej założenia ustawy o charakterystyce energetycznej budynków. Proponowana ustawa ma stanowić wdrożenie Dyrektywy 2010/31/UE z dnia 19.05.2010 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków (zastępując Dyrektywę 2001/91/WE) i ma zastąpić dotychczasowe krajowe przepisy dotyczące świadectw charakterystyki energetycznej wprowadzone w ustawie Prawo Budowlane.

Dobra praktyka - Twoja Energia

30.03.2012

"Wysoki poziom merytoryczny wiedzy przekazanej w ramach programu umożliwił rozwój przedsiębiorstwa poprzez poszerzenie działalności i pozwolił na szybkie wdrożenie wskazanych pomysłów i rozwiązań proinnowacyjnych takich jak między innymi praca z kamerą termowizyjną" - tak o swoim udziale w projekcie Nowy Ekspert opowiada właściciel przedsiębiorstwa Twoja Energia pan Piotr Bryzek.

Creative Mikser - spotkanie przedsiębiorców sektora kreatywnego

21.03.2012

27 marca 2012 roku (wtorek) o godz. 18.00 w Soho Factory w Warszawie (ul. Mińska 25, bud. 63) odbędzie się "Creative Mikser - spotkanie przedsiębiorców sektora kreatywnego" Tematem spotkania będzie przyszłość "Warszawskiej Przestrzeni Technologicznej - Centrum Kreatywności Targowa 56".

Forum Dyskusyjne projektu Nowy Ekspert

15.03.2012

Od kilkunastu tygodni działa Forum Dyskusyjne projektu Nowy Ekspert. Wszystkich uczestników projektu zachęcamy do zalogowania się na Forum co pozwoli na bezpośredni kontakt z konsultantami i ekspertami projektu oraz na wymianę informacji między przedsiębiorcami.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Fundacji na Facebooku

6.03.2012

Fundacja Poszanowania Energii ma swój profil na Facebooku. Zapraszamy wszystkich uczestników projektu Nowy Ekspert do zapisania się do grona naszych znajomych i "polubienia" naszej strony. Na naszym profilu umieszczamy informacje zarówno o działaniach Fundacji jak i o projekcie Nowy Ekspert.

Dobre praktyki - Efergo

1.03.2012

W EFERGO zachęcamy naszych klientów do optymalizacji efektywności energetycznej. Przekazujemy w prosty sposób wiedzę i rozwiązania, aby każdy mógł płacić mniej za wodę, ogrzewanie i prąd, a także miał osobisty wkład w ochronę środowiska – tak misję swojej firmy opisuje jej właściciel Piotr Kurak.

Wsparcie doradcze i finansowe małych i średnich przedsiębiorstw - seminarium

21.02.2012

29 lutego 2012 r. w siedzibie Fundacji Małych i Średnich Przedsiębiorstw (ul. Smocza 27 w Warszawie) odbędzie się seminarium "Wsparcie doradcze i finansowe małych i średnich przedsiębiorstw oraz najważniejsze zmiany w przepisach dotyczących przedsiębiorców"

Rozporządzenie Ministra Gospodarki a szkolenia przygotowujące audytorów

3.02.2012

W zamieszczonym na stronie Ministerstwa Gospodarki nowym wykazie prac legislacyjnym dotyczącym projektów rozporządzeń Ministerstwa Gospodarki na rok 2012 podano, że: "Rozporządzenie Ministra Gospodarki w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej...

Dobre praktyki - Pronet

31.01.2012

"Realizowany przez Fundację Poszanowania Energii program Nowy Ekspert jest jednym z elementów skutecznego budowania potencjału kompetencji... - podkreślił w swojej wypowiedzi właściciel przedsiębiorstwa pan Mirosław Gurzkowski.

Dobre Praktyki - EkoKwadrat

1.01.2012

Program Nowy Ekspert idealnie odpowiadał potrzebom nowopowstałych struktur EkoKwadrat. Zapewniając solidne podstawy teoretyczne wzbogacił firmę o szereg praktycznych rozwiązań, które pomogły w podnoszeniu konkurencyjności firmy na rynku. Już kilka tygodni po zakończeniu transferu udało się wdrożyć w praktyce nabytą wiedzę...

Logowanie do strefy wewnętrznej Ośrodka NE - tylko dla uczestników projektu

28.12.2011

Tak jak zapowiadaliśmy na spotkaniach Ośrodka, działa wewnętrzna strefa Ośrodka NE. Aby mieć dostęp do strefy, na której będą na bieżąco zamieszczane m.in. wszystkie materiały z konferencji oraz spotkań Ośrodka, należy na stronie projektu kliknąć w zakładkę "Ośrodek" i podać:

Wszystkich uczestnikom projektu Nowy Ekspert, naszym Współpracownikom, Partnerom i Przyjaciołom...

21.12.2011

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, składamy Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt a w nadchodzącym Nowym Roku 2012 pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym.

Zespół projektu Nowy Ekspert

Forum Dyskusyjne projektu - http://forum.nowyekspert.pl

30.11.2011

Podczas drugiego spotkania Ośrodka Nowy Ekspert nastąpiło oficjalne uruchomienie Forum Dyskusyjnego, którego celem jest wymiana informacji pomiędzy uczestnikami projektu oraz szeroko rozumiana kooperacja biznesowa.

Ośrodek Nowy Ekspert - drugie spotkanie

29.11.2011

Uczestnicy projektu Nowy Ekspert mieli okazję wziąć udział w drugim spotkaniu Ośrodka NE, podczas którego eksperci Fundacji poprowadzili merytoryczne prezentacje zakończone dyskusją.

Dobre praktyki - Modus

15.11.2011

Firma Modus Sp. z o.o. jest firmą audytorską i doradczą. Uczestnictwo w projekcie "Nowy Ekspert" pozwoliło na konsultacje aktualnie realizowanych przez nas audytów energetycznych. Mieliśmy również możliwość skorzystania z kamery termowizyjnej...

II spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert

3.11.2011

28 listopada 2011r. w siedzibie Fundacji Poszanowania Energii (ul. Świętokrzyska 20, sala 214) o godzinie 11.00 odbędzie się II spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert!

M dla Ciebie - dobre praktyki

28.10.2011

Przedstawiamy Państwu kolejny opis dobrych praktyk uczestnika projektu. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym firmy M dla Ciebie, której misją "stało się wspieranie budownictwa niskoenergetycznego...

Dobre praktyki msdesign

30.09.2011

Pracownia Architektoniczna msdesign zajmuje się głównie projektami z zakresu nowoczesnych technologii niskoenergochłonny w projektowaniu architektoniczno-budowlanym. Udział w projekcie oraz aktywne uczestnictwo w transferze umożliwił wykonanie kilku bardzo ciekawych zleceń z zakresu energooszczędności w budownictwie.

Dobre praktyki zarządcy nieruchomości

17.08.2011

Prezentujemy Państwu pierwsze dobre praktyki przygotowane przez zarządce nieruchomości. "Wiedzę przetransferowaną w ramach projektu wykorzystuję przy zarządzaniu budynkami wspólnot mieszkaniowych...

Dobre praktyki uczestnika projektu

31.07.2011

Przedstawiamy Państwu kolejny opis dobrych praktyk uczestnika projektu Nowy Ekspert! Tym razem zapraszamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym firmy Ekoprojekt, której misją jest „kształtowanie w ludziach nawyku poszanowania energii i racjonalnego z niej korzystania w celu ochrony środowiska naturalnego...

Nowy Ekspert –dobre praktyki

29.06.2011

Przedstawiamy Państwu opis dobrych praktyk uczestnika projektu Nowy Ekspert! Jako pierwsze przedstawiamy przedsiębiorstwo B-Angel, które funkcjonuje na rynku od 2007 r. Firmę założył pan Piotr Kolasa. Jaki miał pomysł na działalność i jak przebiegał rozwój przedsiębiorstwa? Dlaczego pan Piotr postanowił przystąpić do projektu Nowy Ekspert i jaką innowacyjną wiedzę, dzięki udziałowi w projekcie, wdrożył?

Seminarium Building Energy Efficiency

17.06.2011

21 czerwca zapraszamy na seminarium "Building Energy Efficiency Komfortowy, bezpieczny i energooszczędny dom XXI wieku", które odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Agdar Plaza (ul.Postępu 17a) w Warszawie. Podczas seminarium konsultant projektu Nowy Ekspert - dr inż. Szymon Firląg, w ramach jednego z paneli tematycznych, zaprezentuje porównanie charakterystyki energetycznej budynków w krajach bałtyckich.

Konferencja "Twój czas, Twój kapitał" - ostatnie spotkanie z przedsiębiorcami

2.06.2011

W Bydgoszczy odbyła się ostatnia konferencja z cyklu "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania przedsiębiorstw" z udziałem Fundacji Poszanowania Energii. Grupa przedsiębiorców miała okazję wziąć udział w interaktywnych warsztatach z udziałem kierownika projektu Nowy Ekspert.

Ustawa o efektywności energetycznej

16.05.2011

Ustawa z dnia 15 kwietnia 2011 roku o efektywności energetycznej została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 94 jako pozycja 551.

Ostatnie spotkanie w ramach cyklu konferencji "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania rozwoju przedsiębiorstw"

12.05.2011

1 czerwca zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do Bydgoszczy na konferencję "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania rozwoju przedsiębiorstw".

Innowacyjność drogą rozwoju przedsiębiorstw - finansowanie i metody wdrażania

6.05.2011

17 maja o godz. 10.00 w Pałacu Ślubów (pl. Zamkowy 6) odbędzie się konferencja „Innowacyjność drogą rozwoju przedsiębiorstw – finansowanie i wdrażanie innowacji” organizowana przez Fundację Poszanowania Energii, Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Biuro Funduszy Europejskich m.st. Warszawy.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Katowicach - konferencja "Twój czas, Twój kapitał"

29.04.2011

28 kwietnia odbyła się przedostatnia konferencja "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania rozwoju przedsiębiorstw" z udziałem Fundacji Poszanowania Energii. Przedsiębiorcy ze Śląska mieli okazję uzyskać kompleksową informację na temat usługi proinnowacyjnej.

Życzenia Wielkanocne

21.04.2011

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Wszystkim Uczestnikom projektu Nowy Ekspert, Współpracownikom i Przyjaciołom… składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa, oraz sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym

Odbyło się pierwsze spotkanie Ośrodka NE

19.04.2011

W siedzibie Fundacji Poszanowania Energii odbyło się inauguracyjne spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert. W trakcie spotkania odbyły się trzy wystąpienia merytoryczne oraz dyskusja nad funkcjonowaniem i zasadami działania Ośrodka.

28 kwietnia konferencja "Twój czas, Twój kapitał" w Katowicach

13.04.2011

28 kwietnia zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do Katowic na konferencję "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania rozwoju przedsiębiorstw". W hotelu Novotel przy Al. Roździeńskiego 16 ekspert Fundacji Poszanowania Energii przedstawi możliwości rozwoju przedsiębiorstwa i zwiększenia jego konkurencyjności poprzez wdrożenie innowacyjnej wiedzy.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Kielcach

6.04.2011

5 kwietnia w Kielcach odbyła się konferencja "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania przedsiębiorstw". Fundacja Poszanowania Energii jest jednym z partnerów wydarzenia.

Inauguracyjne spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert!

21.03.2011

Fundacja Poszanowania Energii serdecznie zaprasza na inauguracyjne spotkanie Ośrodka Nowy Ekspert! 18 kwietnia br., w siedzibie Fundacji (ul. Świętokrzyska 20, sala 214) o godz. 11.00 rozpocznie się spotkanie z uczestnikami projektu Nowy Ekspert, podczas którego zostaną omówione cele, zasady i formy działania Ośrodka oraz odbędą się merytoryczne wystąpienia i dyskusje w gronie ekspertów Ośrodka.

Jesteśmy na Facebooku

11.03.2011

Fundacja Poszanowania Energii ma już swój profil na Facebooku. Wszystkich uczestników projektu Nowy Ekspert zachęcamy do zapisania się do grona naszych znajomych. Na swoim profilu będziemy umieszczać informacje zarówno o działaniach Fundacji jak i o projekcie Nowy Ekspert.

Konferencja "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania przedsiębiorstw"

11.03.2011

5 kwietnia w Kielcach w Hotelu Kongresowym Łysogóry (ul. Sienkiewicza 78) odbędzie się pierwsza z cyklu konferencji "Twój czas, Twój kapitał - nowoczesne instrumenty finansowania rozwoju przedsiębiorstw". Organizatorem wydarzenie jest Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.

Ustawa o efektywności energetycznej uchwalona przez Sejm

7.03.2011

4 marca 2011 roku została uchwalone przez Sejm Ustawa o efektywności Energetycznej W ten sposób ostatecznie zostały zakończone trwające od dwóch lat dyskusje i wątpliwości. Uchwalony tekst był 16-tą wersją projektu ustawy.

GreenEvo-Akcelerator Zielonych Technologii

23.02.2011

17 stycznia 2011 roku rozpoczął się nabór do II edycji konkursu „GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii”, który jest innowacyjnym projektem Ministerstwa Środowiska przygotowanym z myślą o promocji polskich technologii środowiskowych i wspieraniu rozwoju przedsiębiorstw w tym zakresie. Projekt ma za zadanie wesprzeć krajowe firmy, zaangażowane w rozwój zielonych technologii, w poruszaniu się i wypromowaniu swoich unikalnych produktów na rynkach międzynarodowych.

Koalicja CR - Pracodawcy RP na rzecz odpowiedzialnego biznesu

17.02.2011

W odpowiedzi na współczesne wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze z inicjatywy Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz największych polskich przedsiębiorstw powstała Koalicja na rzecz odpowiedzialnego biznesu.

Smocza 27 - dobry adres dla przedsiębiorców

10.02.2011

Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw mieszcząca się przy ul. Smoczej 27 w Warszawie, to instytucja, której celem jest udzielanie wszechstronnej pomocy małym i średnim przedsiębiorstwom. Fundacja jest organizacją pozarządową działającą „non-profit”.

Już jest! Pierwszy styczniowy numer biuletynu projektu Nowy Ekspert!

31.01.2011

Zachęcamy do zapisania się do biuletynu projektu Nowy Ekspert, który będzie do Państwa rozsyłany regularnie. Biuletyn ma za zadanie informować Państwa o nowych wydarzeniach związanych z projektem Nowy Ekspert oraz działaniach Fundacji oraz dostarczać nowe i ciekawe wiadomości z zakresu Państwa działalności, a także rozwijać współpracę z Fundacją oraz innymi uczestnikami naszego projektu.

Wszystkim uczestnikom projektu Nowy Ekspert, naszym Współpracownikom i Przyjaciołom…

22.12.2010

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2011 Roku, składamy najserdeczniejsze życzenia ciepłej, rodzinnej atmosfery, miłych spotkań z Najbliższymi oraz zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

Poznaj przedsiębiorców, którzy pozyskali know-how.

18.11.2010

Zapraszamy do zapoznania się z nowym elementem na stronie Nowy Ekspert. W zakładce „Poznaj przedsiębiorców, którzy pozyskali know-how” przedstawiamy przedsiębiorców, którzy skorzystali z usługi proinnowacyjnej świadczonej w ramach projektu Nowy Ekspert.

Termomodernizacja i remonty - pamiętajmy o ptakach

1.09.2010

W ostatnich latach, w wyniku prowadzonych prac termomodernizacyjnych, nastąpiło drastyczne ograniczenie ilości miejsc lęgowych ptaków dostępnych na budynkach, a co za tym idzie, znaczny spadek liczebności chronionych gatunków – jerzyka (Apus apus) i wróbla (Passer domesticus).

Nowa Dyrektywa ws. charakterystyki budynków już opublikowana!

22.06.2010

19 maja 2010 roku została przyjęta przez Parlament i Radę Unii Europejskiej nowa wersja Dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków.

Efektywność energetyczna w budownictwie

17.06.2010

Czy warto projektować energooszczędnie? Jak zmieniają się wymogi unijne energooszczędnego projektowania? Jak wdrażanie tych zmian wpłynie na praktykę architektoniczną? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas konferencji "Efektywność energetyczna w budownictwie - nowe prawo UE a przyszłość praktyki architektonicznej"

157 przedsiębiorców zgłosiło sie do projektu Nowy Ekspert!

31.05.2010

Od listopada 2009 r. do końca maja 2010 roku do projektu Nowy Ekspert zgłosiło się 157 przedsiębiorców! Po zgłoszeniu się przedsiębiorcy do projektu, czyli wysłaniu formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie, następuje proces weryfikacji i kwalifikacji. Pozytywna weryfikacja przedsiębiorcy kończy się podpisaniem umowy a następnie rozpoczęciem pierwszego etapu programu...

Rozpoczynamy indywidualne konsultacje

5.02.2010

Pierwsza grupa przedsiębiorców biorąca udział w projekcie rozpoczyna indywidualne konsultacje. Dla nich to już drugi etap autorskiego projektu Fundacji Poszanowania Energii. Początkowy etap polegał na przekazaniu wiedzy...

Poznaj zespół projektu NOWY EKSPERT

4.02.2010

Nowy Ekspert to autorski projekt ekspertów z Fundacji Poszanowania Energii. Pakiet wiedzy technologicznej i organizacyjnej (know-how) przekazywanej w projekcie został opracowany przez 14-osobowy zespół. W zakładce ZESPÓŁ przedstawiamy sylwetki ekspertów, którzy koordynowali pracę nad pakietem oraz konsultantów odpowiedzialnych za transfer technologii do przedsiębiorców. Zapraszamy!

Często zadawane pytania

30.12.2009

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie NOWY EKSPERT zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania dot. udziału w projekcie, pakietu know-how, transferu technologii: Często zadawane pytania

Projekt Nowy Ekspert ma swoją stronę internetową!

16.09.2009

Witamy na witrynie www.nowyekspert.pl. Nowy Ekspert to autorski projekt Fundacji Poszanowania Energii. Nowy Ekspert to szansa rozwoju przedsiębiorstwa przez poszerzenie jego działalności...